Тела на починати од Ковид-19 биле пронајдени фрлени во индиски реки


3 копии

Во Обединетото Кралство во изминатите 24 часа 2.829 лица биле заразени со вирусот корона, објави Министерството за здравство на таа земја, пренесува Блиц.рс.. ...
| | веќе видена | слични

Официјалните податоци за починатите како последица на коронавирусот најверојатно се „значително помали“ од реалните, соопштија денеска од Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјалниот број на смртни случаи поврзани со пандемијата „Ковид-19“ веројатно е „значително намален“, објави во петокот Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

СЗО, пак, рече дека нееднаквиот пристап до вакцини во светот останува еден од најголемите ризици да се стави крај на пандемијата Директорот на Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Се смета дека во светот бројот на починати од коронавирусот е многу поголем од официјалниот. Светската здравствена организација (СЗО) тврди дека е можно во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари нова средба со министерот за надворешни работи на Бугарија, Светлан Стоев, на маргините на Самитот ...
сите 537 | | | веќе видена

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 403 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 195 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тела на починати од Ковид-19 биле пронајдени фрлени во индиски реки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: