СЗО загрижена: Повеќе смртни случаи отколку минатата година

Епидемијата на Ковид-19 во Индија се стабилизира во некои делови на земјата, соопштија денеска локалните власти, но бројот починати денеска се зголеми за ...
| | веќе видена | слични

Официјалните податоци за починатите како последица на коронавирусот најверојатно се „значително помали“ од реалните, соопштија денеска од Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјалниот број на смртни случаи поврзани со пандемијата „Ковид-19“ веројатно е „значително намален“, објави во петокот Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

СЗО, пак, рече дека нееднаквиот пристап до вакцини во светот останува еден од најголемите ризици да се стави крај на пандемијата Директорот на Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Се смета дека во светот бројот на починати од коронавирусот е многу поголем од официјалниот. Светската здравствена организација (СЗО) тврди дека е можно во ...
| | веќе видена | слични

До три пати повеќе лица умреле од пандемијата отколку што е официјално соопштено за смртните случаи од Ковид-19 во текот на минатата година, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО загрижена: Повеќе смртни случаи отколку минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: