СЗО загрижена: Повеќе смртни случаи отколку минатата година

8 копии
3 копии
4 копии

Италијанската влада денеска повторно навести дека може да инвестира во производството на вакцина против коронавирусот од компанијата „Реитера“ со финансирање ...
| | веќе видена | слични

Официјалните податоци за починатите како последица на коронавирусот најверојатно се „значително помали“ од реалните, соопштија денеска од Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјалниот број на смртни случаи поврзани со пандемијата „Ковид-19“ веројатно е „значително намален“, објави во петокот Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

СЗО, пак, рече дека нееднаквиот пристап до вакцини во светот останува еден од најголемите ризици да се стави крај на пандемијата Директорот на Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Се смета дека во светот бројот на починати од коронавирусот е многу поголем од официјалниот. Светската здравствена организација (СЗО) тврди дека е можно во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска пред почетокот на лидерскиот Самит на НАТО се сретна со министерот за одбрана на Норвешка, Франк Баке ...
сите 173 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО загрижена: Повеќе смртни случаи отколку минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: