Изречени 117 санкции за брзо возење на територијата на СВР Тетово


На подрачјето на СВР Тетово во рамки на денешната засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
15 копии
2 копии
2 копии

Авто-мото сојузот на Македонија информира за зголемен интензитет на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини. На ГП Табановце и ГП Блаце се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжениот викенд утрово ја зголеми раздвиженоста на граничните премини. На Табановце и Блаце се бележи зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 230 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изречени 117 санкции за брзо возење на територијата на СВР Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: