ДВОЈНО ОД БРОЈОТ НА НАШИТЕ ЖИТЕЛИ: Србија веќе вакцинирала над 4 милиони лица, а две дози примиле 1,7 милиони

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Индија побара од социјалните мрежи да ја отстранат целата содржина во која се споменува „индиската варијанта“ на коронавирусот, пренесува Би-Би-Си. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за информатичка технологија вели дека Светската здравствена организација ја класифицира оваа варијанта под шифра Б. 1.617 и оти е „неточно" ...
| | веќе видена | слични

Во претходните 24 часа во Србија, 9.928 граѓани биле тестирани за вирус корона, од кои 391 биле ново заразени. Професор д-р Предраг Кочовиќ, професор по ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Извршната наредба издадена неделава од претседателот Џозеф Бајден којашто содржи јасни критериуми во делот на санкции за лица кои дејствуваат против ...
сите 280 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитроска-Кочоска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини дека избришани биле 20 илјади невработени лица од ...
сите 120 | | | веќе видена

Скопје, 11. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загрижување кај граѓаните, изјави министерот за здравство Венко ...
сите 239 | | | веќе видена

Поради сообраќајна несреќа, од нешто по 14 часот, забранет е сообраќајот за тешки товарни моторни возила на регионалниот пат Маврово-Дебар, а наизменично се ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВОЈНО ОД БРОЈОТ НА НАШИТЕ ЖИТЕЛИ: Србија веќе вакцинирала над 4 милиони лица, а две дози примиле 1,7 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: