Заев се надева дека креативните идеи на Мицотакис ќе го решат спорот меѓу Скопје и Софија


Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот министер за надворешни работи Александер Шаленберг денеска во Скопје изјави дека го поддржува предлогот на Португалија кој беше даден за да се ...
| | веќе видена | слични

На денешната работна посета, Министрите за надворешни работи на Австрија Александер Шаленберг, на Словенија Анже Логар и на Чешка Јакуб Кулханек го поддржаа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ги прими министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, на Словенија, Анже Логар и на Чешка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски ги прими министрите за надворешни работи на Република Австрија Александер Шаленберг, на Република Словенија Анже Логар и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија, Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска се сретна со министрите за надворешни работи на Австрија, Александар ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за евроинтеграцијата на Македонија и регионалните предизвици на земјите од Западен Балкан. Соговорниците разменија мислења и ...
| | веќе видена | слични

Македонски оптимизам, бугарско вето и европска поддршка – ќе има ли датум за преговори со ЕУ овој јуни? Шефовите на дипломатиите на Словенија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се надева дека креативните идеи на Мицотакис ќе го решат спорот меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: