МОН: Апсурдно е да се протестира против напредок во образованието


Реформите што се предвидуваат во Предлог законот за учебници и други наставни и дидактички материјали ќе значат напредок во образовните политики, особено од ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера Собранието ја отфрли иницијативата на родителите за референдум за дигиталните учебници, со образложение дека неопходните потписи биле собрани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниските комисии за политички систем и законодавно-правната комисија ја отфрлија иницијативата за организирање референдум за воведувањето на дигиталните ...
| | веќе видена | слични

Собранието ја одби иницијативата за референдум за образованите реформи поради процедурални пропусти. Но, родителите не се откажуваат. Повторно ќе собираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на Комисијата за политички системи и односи меѓу заедниците и на Законодавно-правната комисија повикувајќи се на автентично толкување на законот ...
| | веќе видена | слични

Референдумот за учебниците вратен на поправен, потписите биле неуредно собрани. Денеска во собраниските комисии не помина барањето за референдум на граѓанската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците Соња Мираковска во образложението за одбивањето на истата нотираше дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со претседателот на ...
сите 499 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 370 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 535 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН: Апсурдно е да се протестира против напредок во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: