(ВИДЕО) Додека новинарка се јавуваше во живо, зад неа беше урната зграда од 14 ката


Хамас повторно го ракетираше Тел Авив. Израел возврати на ударот. Во новите воздушни напади врз Газа, Израел демолираше шесткатна станбена зграда во Газа за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Едно од главните места од каде доаѓаа информациите за тоа што се случува во Газа, сега е само руина. Израел ја урна зградата во која се наоѓаа канцелариите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британската Влада денеска оцени дека Израел мора да има сигурност дека израелските воени активности против Хамас се „пропорционални” и изрази длабока ...
| | веќе видена | слични

Катар ги осудува израелските власти за ракетирање на зградата на своето претставништво на Црвената полумесечина во палестинската енклава Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Газдата на кулата Ал Џаваа во која беа сместени Ал Џезеира и други медиуми, моли некого од израелските власти да дадат само уште 10 минути пред да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главната уредничка на американската новинска агенција „Асошиејтед прес“, Сали Базби, побара независна истрага за израелското бомбардирање на зграда во Газа, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Репортери без граници (РСФ) во неделата поднесоа претставка пред Меѓународниот кривичен суд (МКС) по израелските напади врз просториите во кои се сместени ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во неделата ги отфрли критиките за насочување кон зграда со канцеларии на странски медиуми во Газа, велејќи дека тaа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 493 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Западниот сојуз мора да одговори на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина. Според него, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Додека новинарка се јавуваше во живо, зад неа беше урната зграда од 14 ката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: