Стојаноски: Функционерите на Заев го кршат Законот за јавни набавки


Имаме сериозни сомнежи дека се злоупотребуваат парите на граѓаните преку системот на тендерски постапки и се овозможува одредени фирми да добиваат тендери во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Петре Шилегов без срам држи говор пред пожарникарите кои немаа возила за гаснење пожар, а плати дупло за противпожарна скала. Шилегов наместо да ги награди ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Функционери од власта се обидуваат да местат тендери со изготвување на спецификации за набавки со што се фаворизира еден понудувач и однапред се исклучува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смешно е да ветиш зелени покриви на згради, и субвенции за зелени покриви за приватни згради, а се што си направил до сега да е пар метри квадратни трева на ...
| | веќе видена | слични

Жално е да викаш на цел глас Ајродром Ајро Ајро, а да немаш направено ништо за почист воздух, туку дополнително да загадуваш. Шилегов не направи ништо од тоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бирото за јавни набавки испратило допис до институциите, министерствата, агенциите, државните и јавни претпријатија и општините во кој ги опоменува ...
| | веќе видена | слични

Лага е информацијата дека општина Карпош објавува половични информации од завршените тендерски постапки. Ова е лесно проверливо и видливо на Електронскиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска од Општина Карпош ги демантираат обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека општината објавува половични информации од завршените тендерски постапки. ,, Лага е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За да просперираш во СДСМ мора да имаш прашина дека си замешан во некаков криминоген скандал. Или дека си го бранел криминалот на партијата, било на централно ...
| | веќе видена | слични

Власта во обид да се испере вчера заглави во кал до гуша. Договорите од завршените тендерски постапки кои ги објавуваат на страната на Биро за јавни набавки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски: Функционерите на Заев го кршат Законот за јавни набавки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: