(ВИДЕО) Георгиевски: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица


„Владата предводена од СДСМ продолжува со силни инвестиции во земјоделството кое е еден од најважните сектори. Следува нов значителен инвестициски циклус во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На брегот на Преспанското Езеро во Претор, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, заедно со градоначалникот на Општина Ресен, ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични

Согласно Законот за рибарство и аквакултура, МЗШВ неодамна објави Јавен повик за доделување концесија, за вршење стопански риболов на риболовното подрачје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанствот, Аријанит Хоџа денеска на брегот на Преспанското Езеро му го врачи договорот на новиот концесионер ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Проценка на статусот за зачувување на состојбата, особено бројноста на преспанската пастрмка во Брајчинска, Кранска и Лева Река преку активности за заштита и ...
| | веќе видена | слични

На барање на Сојузот на одгледувачи на овци, во просториите на МЗШВ, одржавме заеднички состанок, на кој разговаравме за проблемите со кои се соочуваат. Исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 297 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 158 | | | веќе видена

Професорот Дејан Трајковски ги предупредува нашите здравствени власти дека треба навреме да порачаат ПЦР реагенси за детектирање на индискиот сој, бидејќи, ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Георгиевски: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: