(ВИДЕО) Георгиевски: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица


„Владата предводена од СДСМ продолжува со силни инвестиции во земјоделството кое е еден од најважните сектори. Следува нов значителен инвестициски циклус во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На брегот на Преспанското Езеро во Претор, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, заедно со градоначалникот на Општина Ресен, ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични

Согласно Законот за рибарство и аквакултура, МЗШВ неодамна објави Јавен повик за доделување концесија, за вршење стопански риболов на риболовното подрачје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанствот, Аријанит Хоџа денеска на брегот на Преспанското Езеро му го врачи договорот на новиот концесионер ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Проценка на статусот за зачувување на состојбата, особено бројноста на преспанската пастрмка во Брајчинска, Кранска и Лева Река преку активности за заштита и ...
| | веќе видена | слични

На барање на Сојузот на одгледувачи на овци, во просториите на МЗШВ, одржавме заеднички состанок, на кој разговаравме за проблемите со кои се соочуваат. Исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Георгиевски: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: