Во Македонија пристигнаа 100.000 кинески вакцини


2 копии
2 копии

Независната угостителска комора (НУК) бара рамноправно вакцинирање на сите угостители и угостителски работници, а не вакцинација на привилегирани членки на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

Во земјава пристигнаа уште 100.000 вакцини од кинески „Синофарм“ донација од кинеската Армија. Надлежните се надеваат дека со оваа значителна количина на ...
| | веќе видена | слични

Вакцинирањето, според надлежните, оди согласно предвидената динамика, според возраста и до крајот на следната недела се очекува да се вакцинираат дополнително ...
| | веќе видена | слични

И вакцинацијата на стопанствениците од кои дел веќе се имунизираа во Србија, ќе се врши по принципот на приоритет. Надлежните ги очекуваат списоците од ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче уште еднаш докажа дека не знае ништо да организира, освен да најде начин да земе провизии. Процесот на имунизација е уште еден во низата дебакли ...
| | веќе видена | слични

Уште 100.000 вакцини од Синофарм им се на располагање на македонските граѓани. Донацијата од Народна Републкика Кина со порака “ Пријателот во неволја е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз Бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 294 | | | веќе видена

НЕМА ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата пресече – од полноќ нема полициски час. Владата го укинува ограничувањето на движењето на граѓаните и почнувајќи од полноќ, ...
сите 372 | | | веќе видена

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 539 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија пристигнаа 100.000 кинески вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: