Родителите на учениците денеска на протести против Законот за учебници


Родителите од Иницијативата „Учебници и настава мора има“ денеска излегоа на протести. Протестите доаѓаат откако МОН не им излезе во пресрет на барањата кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ нуди решенија за подобро здравство и вистински реформи во образованието во Република Македонија, истакна Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ кој ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на Европската унија ги демантираше натписите во „Слободен печат“ дека биле посетени од претставник на таканаречена иницијатива „Мора да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Исто како и ВМРО-ДПМНЕ така и нивните инсталации лажно претставувајќи се како граѓански иницијативи, стануваат избор на лажни вести. Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ЕУ во Скопје денеска демантираше лажна вест дека наводно претставник на иницијативата ги посетил Делегацијата на ЕУ и УНИЦЕФ. Нема крај на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска сме во Штип, имавме можност да видиме еден семеен бизнис, еден производен погон кој што навистина успешно работи. И таквите семејни бизнис приказни ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета во Штип при што одговараше и на прашања на медиуми. Едно од прашањата на медиумите беше и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е во посета на Штип од каде порача дека на средбата со невладината организација „Гласен текстилец“ бил ...
| | веќе видена | слични

Идната Влада којашто нормално нема да биде оваа која што е сегашната, да посвети поголемо внимание и поголем фокус на успешните семејни бизнис, заштомалите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малите претпријатија се оние претпријатија што во држави во доменот на нашата Македонија практично го зголемуваат производството и ја зголемуваат економијата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 874 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родителите на учениците денеска на протести против Законот за учебници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: