Грција се нуди да помогне да се тргне блокадата од Бугарија


На денешната работна посета, Министрите за надворешни работи на Австрија Александер Шаленберг, на Словенија Анже Логар и на Чешка Јакуб Кулханек го поддржаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ги прими министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, на Словенија, Анже Логар и на Чешка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски ги прими министрите за надворешни работи на Република Австрија Александер Шаленберг, на Република Словенија Анже Логар и на ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави се посветени на Западен Балкан, не само со зборови, туку и материјално, во смисла на инвестиции, политички ангажман и големо внимание што ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија, Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска се сретна со министрите за надворешни работи на Австрија, Александар ...
| | веќе видена | слични

Западниот Балкан е многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ. Сакаме прашањето за земјите од Западен Балкан да го внесеме на врвот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска пред почетокот на лидерскиот Самит на НАТО се сретна со министерот за одбрана на Норвешка, Франк Баке ...
сите 173 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција се нуди да помогне да се тргне блокадата од Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: