Нетанјаху: Конфликтот не е завршен


Илјадници луѓе повикаа на соживот меѓу Арапите и Евреите на митингот во Тел Авив вечерва. Вечерашните демонстрации беа само една од неколкуте одржани низ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Безусловниот прекин на огнот по единаесетдневниот конфликт меѓу Израел и Хамас започна рано наутро во петокот по локално време, враќајќи го неизвесниот мир во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина денеска го поздрави примирјето што стапи во сила во Појасот Газа и најави испраќање на хуманитарна помош за Палестинците. – Кина го поздравува примирјето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 623 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 485 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху: Конфликтот не е завршен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: