Кои вакцини се ефикасни против индискиот сој?

4 копии
4 копии

Германија забрани влез на лица кои патуваат од Велика Британија поради индискиот вид на коронавирус. Германскиот институт за јавно здравје побара секој што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради ширењето на индиската варијанта на коронавирусот во Велика Британија, Германија од утре, недела, ќе ја смета таа земја за високо ризична „зона на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 70% од граѓаните на Велика Британија имаат примено барем една доза од вакцината против коронавирусот, додека околу 40% веќе се ревакцинирани. Велика ...
| | веќе видена | слични

Германија забрани влез на лица кои патуваат од Велика Британија. Одлуката стапува на сила утре, а се носи поради зголемувањето на заболени од индискиот сој на ...
| | веќе видена | слични

Во Обединетото Кралство во изминатите 24 часа 2.829 лица биле заразени со вирусот корона, објави Министерството за здравство на таа земја, пренесува Блиц.рс.. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грешката во системот на британската влада за тестирање и следење на заразените со Ковид-19 можеби помогна во поттикнувањето на ширењето на индиската мутација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија заедно со Светската здравствена организација (СЗО) ќе работат на развојот на „пандемиски радар”, систем што ќе помогне брзо да се ...
| | веќе видена | слични

Британската влада почна клинички испитувања, кои наводно се први во светот, на имунолошкиот одговор предизвикан од третата доза на вакцината против ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 497 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше ...
сите 371 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 48 | | | веќе видена

Се очекува по седница на Кризниот штаб понатамошно олеснување на меркие. Се очекува одобрување за организирање прослави за матура, свадби и други собири, со ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои вакцини се ефикасни против индискиот сој?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: