Италија го укинува карантинот за патниците од ЕУ,Британија и Израел

Патниците што влегле во Италија од овие земји досега морале да одат во пет дена карантин и да бидат тестирани пред пристигнувањето и по крајот на изолацијата. ...
| | веќе видена | слични

Зголемена фреквенција, но без вообичаените гужви и колони со возила, таква е сликата на јужната граница за време на првиот продолжен викенд после отворањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
4 копии

Моменталните правила и услови за влез во Грција, кои беа воведени минатата недела, властите кај нашиот јужен сосед одлучија да бидат продолженидо 31 мај 2021 ...
| | веќе видена | слични

Денеска не се забележани задржувања на граничните премини од Македонија кон соседните држави. На граничниот премин Богородица во моментов нема застој. Со ...
| | веќе видена | слични

Комплетна вакцинација со две примени дози не е доволен услов за македонските граѓани без проблем да влезат во земјите од ЕУ. Доказ за ова е случајот со ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени со коронавирусот во земјава се намалува, а кај граѓаните има интерес за вакцинација. Досега се вакцинирани над 200.000 граѓани, од кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 624 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 303 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 350 | | | веќе видена

Ако има договор со Северна Македонија, Министерството за надворешни работи треба да ја извести Владата, Коалицискиот совет и Парламентот да одлучи. Премиерот ...
сите 707 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија го укинува карантинот за патниците од ЕУ,Британија и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: