Млад Палестинец давал интервју за CNN и NBC, па го привеле израелски војници (ВИДЕО)


Имено, неговите гостувања на Си-Ен-Ен и МСНБЦ, во кои тој одлучно ги бранеше правата на своето семејство и сонародниците да останат во нивните домови и ги ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе повикаа на соживот меѓу Арапите и Евреите на митингот во Тел Авив вечерва. Вечерашните демонстрации беа само една од неколкуте одржани низ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Хамас Јахија Синвар се појави во јавност за првпат по завршувањето на операцијата „Чувари на ѕидовите“, јави „Ynet“. Израелскиот министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на палестинското екстремистичко движење Хамас, Исмаил Ханије, најави дека таа организација ќе продолжи да се бори против еврејската држава сè додека не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 339 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад Палестинец давал интервју за CNN и NBC, па го привеле израелски војници (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: