Шахпаска ја испофали владата пред ММФ: Зачувавме 80 илјади работни места


Владата на Република Македонија заслужува признание за политиките што ги презеде и за начинот на кој се справуваше со предизвиците од пандемијата со Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Континуирано растат платите благодарение на економските мерки и политики кои ги реализира Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев дадоа резултат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите економски показатели покажуваат нагорен тренд, економијата оди напред. По цела година, за прв пат во месец март оваа година, во споредба со истиот месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економистите не го делат мислењето на академиците дека треба да се зголемат даноците за да се спаси економијата. За нив ваквата идеја е неразумна кога како што ...
| | веќе видена | слични

Владеачката СДСМ информираше дека по цела година, за првпат во месец март оваа година, во споредба со истиот месец лани, бележиме сериозна стапка на раст на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Добрите и навремени економски политики на Владата предводена од СДСМ и мерките за масовна имунизација на населението даваат резултати Економијата оди напред а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 496 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 134 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска ја испофали владата пред ММФ: Зачувавме 80 илјади работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: