ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонците сега можат да патуваат во Грција, Пендаровски не го потпиша указот за Законот за дивоградби

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
| | веќе видена | слични

Зголемена фреквенција, но без вообичаените гужви и колони со возила, таква е сликата на јужната граница за време на првиот продолжен викенд после отворањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
4 копии

Моменталните правила и услови за влез во Грција, кои беа воведени минатата недела, властите кај нашиот јужен сосед одлучија да бидат продолженидо 31 мај 2021 ...
| | веќе видена | слични

Денеска не се забележани задржувања на граничните премини од Македонија кон соседните држави. На граничниот премин Богородица во моментов нема застој. Со ...
| | веќе видена | слични

Комплетна вакцинација со две примени дози не е доволен услов за македонските граѓани без проблем да влезат во земјите од ЕУ. Доказ за ова е случајот со ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени со коронавирусот во земјава се намалува, а кај граѓаните има интерес за вакцинација. Досега се вакцинирани над 200.000 граѓани, од кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 487 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонците сега можат да патуваат во Грција, Пендаровски не го потпиша указот за Законот за дивоградби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: