Ќе го следи ли Македонија примерот на САД кои ги укинаа маските за вакцинираните?

Маските на отворено остануваат задолжителни дури и за вакцинираните против Ковид 19 со две дози. Министерот за здравство смета дека се уште е рано да се тргне ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи денес изјави дека најверојатно ќе биде потребна уште една доза на вакцина против коронавирус до крајот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Црна Гора одлучија да ја укинат мерката за носење на маски на отворено, откако се подобри епидемиолошката состојба во земјата. Мерката ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните стекнаа колективен имунитет поради природното заразување, а не поради вакцините, рече микробиологот д-р Никола Пановски во во вчерашното гостување на ...
| | веќе видена | слични

-Според сите проценки околу 60 проценти ја имаат прележано заразата и повеќето по природен пат, и за жал доста скапо го плативме тој природен имунитет имајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 821 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 205 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе го следи ли Македонија примерот на САД кои ги укинаа маските за вакцинираните?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: