Груби: Ахмети не може да биде суфлер на средбите меѓу Мицкоски и Заев


5 копии
4 копии

При посетата на општина Сопиште, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски беше запрашан за новиот закон на Заев за продажба на земјиште.„Во однос ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска одговарајќи на новинарско прашање дали очекува да се отпочнат преговори со Европската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Заев, Димитров и Османи треба да поднесат одговорност, затоа што на изборите лани најавија дека ќе се почнат преговорите со ЕУ, но тоа не се случува, изјави на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на Сопиште јавно го праша премиерот Зоран Заев и Владата дали мислат дека Софија би ...
| | веќе видена | слични

На денешната посета во Сопиште, потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на новинарско прашање дали очекува да се отпочнат преговори со ...
| | веќе видена | слични

Да ви се заблагодарам за присуството, денеска сме во рамки на теренските активности на ВМРО-ДПМНЕ во посета на општина Сопиште. Имавме веќе средба со ...
| | веќе видена | слични

Денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски оствари средба со граѓаните во општина Сопиште, при што потоа одговори и на прашања поставени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 637 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: Ахмети не може да биде суфлер на средбите меѓу Мицкоски и Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: