Мизо: Ризици постојат, ќе има зголемување, но тоа ќе биде далеку од онаа состојба во 2019 година

Генералниот менаџер на „Костал“, Виктор Мизо во интервју за Сител вели дека кризата во автомобилската индустрија започнала во јануари лани. Ова посебно го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Форд Мотор разгледува опции дали да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Северна Америка во различни периоди ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот американски производител на моторни возила „Форд Моторс“ разгледува опции да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Cеверна ...
| | веќе видена | слични

Тоа се очекува да го преполови производството на компанијата во вториот квартал од 2021 година. Во втората половина на годината, компанијата очекува да изгуби ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот направи сериозен проблем во речиси секоја индустрија, па така и во автомобилската. Голем број фабрики беа затворени или работеа со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кристијан Ериксен утринава ја даде првата изјава откако колабираше на теренот на мечот меѓу Данска и Финска. ЕВРО 2020 Ериксен го исплаши целиот свет, за среќа ...
сите 266 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизо: Ризици постојат, ќе има зголемување, но тоа ќе биде далеку од онаа состојба во 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: