Алијанса за Албанците и Алтернатива ја поздравија одлуката на Пендаровски

Одлуката на Пендаровски уште еднаш го потврди она што ние како албанска опозиција го алармиравме од почетокот така и на денот на гласање на законот. СДСМ, ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Уште не се почнати пазарењата меѓу македонскиот и албанскиот блок за локалните избори но веќе расте тензијата во пресрет на договорите пред локалните избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку прес-конференција тетовскиот огранок на партијата Алијанса за Албанците реагираше, на како што посочија, пример на јавна површина која се узурпира и за ...
| | веќе видена | слични

Скендер Реџепи од Алтернатива во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека коалицијата АА-ААА во првиот круг на локалните избори ќе излезе сама, а во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скендер Реџепи од Алтернатива вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 беше прашан и за можна коалиција на локалните избори кои ќе се одржат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 405 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја поздравија одлуката на Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: