Мицкоски: Битола е личен мој приоритет, со ВМРО-ДПМНЕ градот ќе доживее револуција на сите полиња


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска по посетата на Битола, одговараше на прашања на медиуми при што посочи дека од секогаш Битола како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев, Димитров и Османи треба да поднесат одговорност, затоа што на изборите лани најавија дека ќе се почнат преговорите со ЕУ, но тоа не се случува, изјави на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на Сопиште јавно го праша премиерот Зоран Заев и Владата дали мислат дека Софија би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната посета во Сопиште, потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во однос на најавите за зголемување на даноците на Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

При посетата на општина Сопиште, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски беше запрашан за новиот закон на Заев за продажба на земјиште. „Во однос ...
| | веќе видена | слични

На денешната посета во Сопиште, потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на новинарско прашање дали очекува да се отпочнат преговори со ...
| | веќе видена | слични

Да ви се заблагодарам за присуството, денеска сме во рамки на теренските активности на ВМРО-ДПМНЕ во посета на општина Сопиште. Имавме веќе средба со ...
| | веќе видена | слични

Денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски оствари средба со граѓаните во општина Сопиште, при што потоа одговори и на прашања поставени од ...
| | веќе видена | слични

Во отсуство на суштинска аргументација не треба да има предвремени парламентарни избори и по две децении ред е да одиме на редовни во 2024 година со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Фокус“ вели дека очекува целосна дипломатска офанзива од ЕУ врз Бугарија зашто, како што рече, ако се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Битола е личен мој приоритет, со ВМРО-ДПМНЕ градот ќе доживее револуција на сите полиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: