Во Дојран нема активни, а во Македонски Брод има само 1 случај

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа пријавени се вкупно 16 починати лица: 7 ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.060 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Онака како што сега стојат работите, два града во Македонија се чини како да ја победија короната. Тоа се Дојран и Демир Капија, кои имаат по нула активни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бројот на новозаразени со Ковид-19 во последното деноноќие е 46 од направени 3.487 тестирања. Оздравени се 89 пациенти. Пријавени се вкупно 15 починати лица, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дојран и Демир Капија се единствените 2 македонски градови во кои Министерството за здравство нема регистрирано ниту еден активен случај. Прв пат по почетокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како политичка партија инсистираме македонскиот јазик, македонскиот идентитет, посебноста на македонската историја, заштитата на македонските национални ...
сите 448 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден е порака дека Западниот Балкан е во фокусот на надворешната политика на САД и предупредување упатено ...
сите 263 | | | веќе видена

Скопје, 11. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загрижување кај граѓаните, изјави министерот за здравство Венко ...
сите 264 | | | веќе видена

Повеќе од 90% од случаите позитивни на ковид во Велика Британија сега се од варијанта Делта, која е откриена за прв пат во Индија, откриваат податоците, ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Дојран нема активни, а во Македонски Брод има само 1 случај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: