Во Дојран нема активни, а во Македонски Брод има само 1 случај

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа пријавени се вкупно 16 починати лица: 7 ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.060 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Онака како што сега стојат работите, два града во Македонија се чини како да ја победија короната. Тоа се Дојран и Демир Капија, кои имаат по нула активни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бројот на новозаразени со Ковид-19 во последното деноноќие е 46 од направени 3.487 тестирања. Оздравени се 89 пациенти. Пријавени се вкупно 15 починати лица, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дојран и Демир Капија се единствените 2 македонски градови во кои Министерството за здравство нема регистрирано ниту еден активен случај. Прв пат по почетокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 301 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 72 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Дојран нема активни, а во Македонски Брод има само 1 случај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: