Османи - Мази: С. Македонија и Албанија заслужуваат да ги почнат преговорите


Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
| | веќе видена | слични

Западниот Балкан е многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ. Сакаме прашањето за земјите од Западен Балкан да го внесеме на врвот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е европски ден за Севрена Македонија, заедничка посета на три силни поддржувачи на европската перспектива на земјава и праќа силна порака на поттик до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими министрите за надворешни работи на Република Австрија Александер Шаленберг, на Република Словенија Анже Логар ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за евроинтеграцијата на Македонија и регионалните предизвици на земјите од Западен Балкан. Соговорниците разменија мислења и ...
| | веќе видена | слични

Македонски оптимизам, бугарско вето и европска поддршка – ќе има ли датум за преговори со ЕУ овој јуни? Шефовите на дипломатиите на Словенија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија – Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 502 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со претседателот на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи - Мази: С. Македонија и Албанија заслужуваат да ги почнат преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: