Османи - Мази: С. Македонија и Албанија заслужуваат да ги почнат преговорите


Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
| | веќе видена | слични

Западниот Балкан е многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ. Сакаме прашањето за земјите од Западен Балкан да го внесеме на врвот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е европски ден за Севрена Македонија, заедничка посета на три силни поддржувачи на европската перспектива на земјава и праќа силна порака на поттик до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими министрите за надворешни работи на Република Австрија Александер Шаленберг, на Република Словенија Анже Логар ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за евроинтеграцијата на Македонија и регионалните предизвици на земјите од Западен Балкан. Соговорниците разменија мислења и ...
| | веќе видена | слични

Македонски оптимизам, бугарско вето и европска поддршка – ќе има ли датум за преговори со ЕУ овој јуни? Шефовите на дипломатиите на Словенија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија – Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 141 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 203 | | | веќе видена

Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, а претседателот на Собранието ќе ги распише на 6 август. Но, останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 119 | | | веќе видена

Се бара решение за подобрување на железничкото поврзување на Северна Македонија, Србија и Албанија, за што би се изработила заедничка развојна програма со која ...
сите 196 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи - Мази: С. Македонија и Албанија заслужуваат да ги почнат преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: