Лицата помлади од 40 години ќе почекаат за вакцинација


2 копии
5 копии

Само со масовна вакцинација на што поголем број граѓани ние ќе спасиме човечки животи и ќе ставиме крај на пандемијата. По три силни брана вирусот конечно ...
| | веќе видена | слични

По три силни брана, вирусот ковид-19 конечно стивнува и сега вакцината е најсилното оружје во таа борба, апелира министерот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче преку видео порака на Фејсбук објави дека вирусот стивнува по трите бранови. „Ова ме охрабрува и ми дава надеж дека ...
| | веќе видена | слични

„Колку побрзо и повеќе граѓани се вакцинираат, толку побрзо ќе ги прославуваме поводите за радост, родендените на саканите и свадбите на блиските“, вели ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Никој не знае што се случува и за што се преговара од страна на власта. Тој исто така порача дека никој не му дал овластување на Владо Бучковски да преговара ...
сите 530 | | | веќе видена

Повеќе од 20.000 граѓани досега се вакцинирале надвор од земјава. Најмногу во Србија, а дел и во пунктовите кои ги отвори Бугарија. Во Македонија масовната ...
сите 277 | | | веќе видена

Политичаката партија ВМРО-ДПМНЕ инсистира на македонскиот јазик, македонскиот идентитет, посебноста на македонската историја, заштитата на македонските ...
сите 261 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лицата помлади од 40 години ќе почекаат за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: