ИЗРАЕЛ ИСТРЕЛА 450 РАКЕТИ ВО ПОЈАСОТ ГАЗА: Има нови жртви, загинаа жени и деца


Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација забележа голем број повредени на кои им е потребна итна помош во палестинските области, каде најмалку 243 лица беа убиени за ...
| | веќе видена | слични

Безусловниот прекин на огнот по единаесетдневниот конфликт меѓу Израел и Хамас започна рано наутро во петокот по локално време, враќајќи го неизвесниот мир во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку пет тела на загинати и десетмина преживеани беа пронајдени во Појасот Газа во подземните тунели бомбардирани од израелската армија за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗРАЕЛ ИСТРЕЛА 450 РАКЕТИ ВО ПОЈАСОТ ГАЗА: Има нови жртви, загинаа жени и деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: