Мијалков понудил 7,5 милиони евра гаранција за да излезе од притвор?

2 копии

Единствена Македонија ја повикува власта јавно да го покаже потеклото на 11-те милиони евра кој Сашо Мијалков ги понуди како гаранција да излезе од притвор. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гаранцијата од близу 11 милиони евра за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, да се брани од слобода ја дале правни лица, велат за „А1он“ од Обвинителството. ...
| | веќе видена | слични

Партизацијата на судовите и обвинителството, нè доведува до ситуација кога никогаш немате епилог на судски процес, рече во емисијата „Патот кон …“, високиот ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, Петар Василев е изненаден од одлуката на Судот за одбивање на гаранцијата што Мијалков ја понуди, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, останува во притвор. Кривичниот суд не ја прифати понудената гаранција од скоро 11 милиони евра со која Мијалков ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков останува во истражниот затвор во Шутка откако кривичниот совет на Основниот ...
| | веќе видена | слични

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков останува во притвор. Скопскиот Кривичен суд ја одби неговата гаранција вредна од скоро 11 милиони евра. На одлуката на ...
| | веќе видена | слични

 Тој останува во затворот во Шуто Оризари, откако Кривичниот суд одби да ја замени мерката притвор определена за случајот „Трезор“ со понудената парична ...
| | веќе видена | слични

Основниот кривичен суд Скопје го одби барањето на првостепено осудениот на 8 години затвор Сашо Мијалков во предметот „Трезор“ да му се укине мерката притвор и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 152 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 228 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски нема да потпише указ за прогласување на измените на Изборниот законик со кој се бараат потписи од два отсто од избирачи во ...
сите 162 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 123 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 505 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 265 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мијалков понудил 7,5 милиони евра гаранција за да излезе од притвор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: