Османи очекува наскоро средба со бугарскиот колега Стоев


7 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска ги прими министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, на Словенија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата зедничка посета на Северна Македонија има цел да испрати јасна и гласна порака дека сериозно го цениме напредокот којшто земјата го направи до сега во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска изрази благодарност за португалското претседателство со ЕУ поради тоа што не стави високо во нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Западниот Балкан е многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ. Сакаме прашањето за земјите од Западен Балкан да го внесеме на врвот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата зедничка посета на Македонија има цел да испрати јасна и гласна порака дека сериозно го цениме напредокот кој земјата го направи до сега во процесот на ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на дипломатиите на Словенија, Австрија и Чешка изразија поддршка за првата меѓувладина конференција меѓу ЕУ и Македонија на денешната средба со шефот ...
| | веќе видена | слични

 Не треба да се губи време со билатерални спорови, време е унијата да го исполни ветеното кон Македонија – ова е пораката од министрите за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Европски ден денес во Скопје! Министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, Словенија, Анже Логар и на Чешка, Јакуб Кулханек во посета на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи очекува наскоро средба со бугарскиот колега Стоев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: