Претпријатија од ССК во посета на индустриската зона во Куманово


2 копии

Куманово секојдневно се дави во комунални проблеми својствени за претходниот век. Куманово, како најголема општина во Република Македонија, наместо да го ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски во гостувањето во емисијата „Ја сакам Македонија“ на телевизија Сител информираше дека се реализирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Технолошко индустриската развојна зона ги проширува можностите за инвестирање на локално ниво како и отворање заеднички зони со општините со државна поддршка, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски со градоначалниците на Валандово и Гевгелија, Перо Костадинов и Сашо Поцков, ја започна серијата разговори со повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поминува четвртата година откако локалната самоуправа во Крива Паланка ја водат Борјанчо Мицевски и СДСМ. Период во кој наместо развој и напредок, се случува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кичево изминативе години доживува нерамномерен регионален развој. Огромната територија на општината дава и огромни проблеми, имаме региони каде се инвестира и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е власт и на централно и на локално ниво. 4 години нема ниту еден проект, ниту на централната власт, ниту на локалната самоуправа, а кој ќе значи развој ...
| | веќе видена | слични

Претставници од бизнис заедницата и Сојузот на стопански комори денеска присуствуваа на презентацијата на можности за инвестирање во зоната Речица во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред помалку од еден месец, од страна на владејачката партија беше спроведена анкета за тоа колку нејзините градоначалници заслужуваат втор мандат. Сосема ...
| | веќе видена | слични

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпријатија од ССК во посета на индустриската зона во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: