Нема ефект од државната помош за стопанството во Битола, фирмите се борат за егзистенција, големи разочарувања од локалната власт


Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во Битола, каде што се сретна со претставниците на Стопанската комора во Битола и со нив разговараше за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Решенијата за надминување на проблемот помеѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија се добра основа за отстранување на пречките за отворање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во интервју за порталот „Ромањуз”, на новинарско прашање истакна дека решенијата за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фесјбук профил соопшти дека се сретнал со жителите на село Прдејци и Општинските комитети Гевгелија и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако порано ни беа репер Кембриџ и Оксфорд во образованието, со СДСМ репер е Велико Трново, изјави денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ нуди решенија за подобро здравство и вистински реформи во образованието во Република Македонија, истакна Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната посета во Гевгелија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања за став по вчерашното интервју на премиерот, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека преговорите со Европската Унија треба да почнат веднаш. Вели дека Македонија веќе одмна ги исполни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема ефект од државната помош за стопанството во Битола, фирмите се борат за егзистенција, големи разочарувања од локалната власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: