Пендаровски се сретна со Зеф Мази, главен преговарач на Албанија со ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со Зеф Мази, албанскиот главен преговарач со Европската Унија на која биле разменети разменети мислења и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За Република Македонија, ова е нераскинлив дел од нашата стратегија за диверзификација на нашите извор на природен гас и понатамошно поврзување со други ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот бугарски премиер и лидер на најсилната политичка сила во земјата – ГЕРБ, Бојко Борисов, во седиштето на партијата во Софија, се сретна со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји во седиштето на партијата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување и добрососедство на ЕУ, Оливер Вархеји, во седиштето на партијата. Главниот фокус ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарија останува отворена за прагматичен и отворен дијалог со Република Македонија, којшто ќе ја обнови довербата меѓу двете држави и ќе ја активира ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот амбасадор во земјава, Ангел Ангелов, на средбата со шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи, порачал дека Бугарија останува отворена за ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба меѓу министерот за надворешни работи, Бујар Османи и амбасадорот на Бугарија во Македонија, Ангел Ангелов, било констатирано дека Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска се сретна со амбасадорот на Република Полска, Н.Е. Војциех Тицињски и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 637 | | | веќе видена

Полицијата уапси 30-годишен скопјанец кој се сомничи за кривично дело-тешка кражба. Според МВР, вчера во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР ...
сите 343 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски се сретна со Зеф Мази, главен преговарач на Албанија со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: