Во Македонија доминира британскиот сој, а со јужноафриканскиот бил заразен камионџија од Делчево

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи денес изјави дека најверојатно ќе биде потребна уште една доза на вакцина против коронавирус до крајот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Црна Гора одлучија да ја укинат мерката за носење на маски на отворено, откако се подобри епидемиолошката состојба во земјата. Мерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската држава Њујорк повеќе нема да бара од граѓаните кои биле целосно вакцинирани против ковид 19 да носат маски на јавни места. Овој декрет минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија доминира британскиот сој, а со јужноафриканскиот бил заразен камионџија од Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: