Во понеделник ќе се знае дали и кои барања на угостителите ќе се прифатат


Тогаш ќе се разгледуваат и барањата на угостителите: Повеќе да не се ограничува нивното работно време, да се дозволи жива музика, повеќе лица на маса, но и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Забраната за двжење од 00.00 часот до 04.00 часот денеска ја прекршиле 11 лица. Министерството за внатрешни работи информира дека во тој период е констатирано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Притисокот врз болниците е многу намален. Благодарност до здравствените работници кои во текот на целиот овој период посветено и неуморно го издржаа притисокот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена најави дека поради намалување на бројката на новозаразени од КОВИД-19 и на починати можно е олабавување ...
| | веќе видена | слични

Нелогичните мерки на министерот за здравство Венко Филипче продолжуваат. Имено, министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена најави дека поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во понеделник ќе се знае дали и кои барања на угостителите ќе се прифатат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: