ЕК предвидува:Македонија на дното, која земја ќе биде лидер по економски раст во регионот?


Време зa читање: 2 минути Европската комисија веќе ги објави предвидувањата за економски раст на економиите во регионот. Според прогнозите Македонија годинава ...
| | веќе видена | слични

Растат платите само на најбогатите, а тие со средни и ниски примања се борат за живот, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ за фалбите на власта дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Економистите не го делат мислењето на академиците дека треба да се зголемат даноците за да се спаси економијата. За нив ваквата идеја е неразумна кога како што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Прогресивен данок, но за богатите кои за време на пандемијата станаа уште побогати, а перосналецот во одредени сектори да се намали. Оваа е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Богатите треба да плаќаат повисоки даноци, а персоналецот да се намали во одредени дејности – став на вицепремиерот за економски прашања Битиќи по препораките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 289 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 625 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК предвидува:Македонија на дното, која земја ќе биде лидер по економски раст во регионот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: