IBM: Недостатокот на чипови може да трае уште 2 години

2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Форд Мотор разгледува опции дали да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Северна Америка во различни периоди ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот американски производител на моторни возила „Форд Моторс“ разгледува опции да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Cеверна ...
| | веќе видена | слични

Тоа се очекува да го преполови производството на компанијата во вториот квартал од 2021 година. Во втората половина на годината, компанијата очекува да изгуби ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот направи сериозен проблем во речиси секоја индустрија, па така и во автомобилската. Голем број фабрики беа затворени или работеа со ...
| | веќе видена | слични

Профитот на автомобилската индустрија поради недостиг на чипови годинава може да се скрати за 110 милијарди долари, наведе денеска американската консалтинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 261 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Доналд Трамп се огласи во врска со снимката на која се гледа дека неговиот наследник, Џо Бајден користи „ливчиња со одговори“ за време на неодамнешната прес ...
сите 191 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 159 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

IBM: Недостатокот на чипови може да трае уште 2 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: