Заев од Атина: Американската компанија „TEXAN & Envipco“ ќе инвестира во Македонија


Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Бугарија останува отворена за прагматичен и отворен дијалог со Република Македонија, којшто ќе ја обнови довербата меѓу двете држави и ќе ја активира ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот амбасадор во земјава, Ангел Ангелов, на средбата со шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи, порачал дека Бугарија останува отворена за ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба меѓу министерот за надворешни работи, Бујар Османи и амбасадорот на Бугарија во Македонија, Ангел Ангелов, било констатирано дека Бугарија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите извозно-ориентирани компании би требало да размислуваат за нови инвестиции во постковид периодот затоа што само на тој начин би можело да се врати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес оствари посета на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска се сретна со амбасадорот на Република Полска, Н.Е. Војциех Тицињски и на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унапредувањето на соработката помеѓу Владата и развојните агенции на Германија и Франција во насока на реализација на проекти за енергетска ефикасност, беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 72 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев од Атина: Американската компанија „TEXAN & Envipco“ ќе инвестира во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: