Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

Повеќето од нас излегуваат од дома со три предмети: клучеви, паричник и смартфон. Но за одење во продавница, ова трио е дополнително поедноставено со развојот ...
| | веќе видена | слични

Денес стапува на сила нова контроверзна политика за приватност на најпопуларната апликација за разговор WhatsApp. Ажурираниот договор со корисниците му дава на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 404 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 521 | | | веќе видена

Од денеска, цела Италија стана „бела зона“, што значи дека опасноста од инфекција со Ковид-19 е минимална и дека ограничувачките мерки се укинуваат, пишуваат ...
сите 227 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 305 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), главна организација на македонските иселеници во САД, во писмо испратено до претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен ...
сите 500 | | | веќе видена

Мејсон Маунт и Бен Чилвел добија наредба да одат во самоизолација откако имаа контакт со заразениот шкотски репрезентативец Били Гилмор, во помалку бизарна ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 300 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: