Дигитална писменост- пат кон просперитетна иднина

Неодамна Агенцијата за електронски комуникации го објави Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку ...
| | веќе видена | слични

Ако и вие сте дел од оваа генерација која е во очекување или веќе има внуци, но има и повозрасни родители кои тешко се снаоѓаат сами или пак знаете дека за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Јас во моето училиште немам ниту еден гига интернет. А, што е најважно струјата е од 1946 година. Тоа е монофазна струја“ вели Зини Јусуфи, раководител на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод меѓународниот Ден на семејството –  УНИЦЕФ и Министерството за труд и социјална политика преку заеднчка соработка за поголема поддршка за најранливите ...
| | веќе видена | слични

Со заокружување на формалностите, во Гостивар отпочнаа работите за преуредување на некогашниот приватен колеџ во регионален Центар за аутизам. Новата установа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 584 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дигитална писменост- пат кон просперитетна иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: