Денеска пристигнуваат околу 40.000 вакцини преку Ковакс системот од Астра Зенека, а утре донација од 100.000 вакцини на Синофарм


На денешната прес конференција, во изјава за медиуми, министерот за здравство Венко Филипче ја информираше јавноста дека денеска се очекува да пристигнат околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција рече дека сите пријавени граѓани над 65 години до утре ќе бидат вакцинирани. – До крајот ...
| | веќе видена | слични

Стравот кај македонските граѓани оправдано се јави кога ја препознаа неспособноста на оваа власт навремено да набави вакцини. Потоа долг период слушаа ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на јавното здравство, ...
| | веќе видена | слични

Тешки лаги се тврдењата на Владимир Ѓорчев дека во Струмица немало пункт за масовна имунизација. Ѓорчев суши – лаже, во Струмица масовната имунизација се ...
| | веќе видена | слични

Со месеци Македонија беше земја во која што имаше најмалку вакцини, а најмногу починати од КОВИД пандемијата. Сега кога почна вакцинацијата има огромен број на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 711 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска пристигнуваат околу 40.000 вакцини преку Ковакс системот од Астра Зенека, а утре донација од 100.000 вакцини на Синофарм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: