На инфективните одделенија и во болниците ширум земјава се лекуваат 586 лица позитивни и суспектни на Ковид-19


7 копии

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
19 копии

Поради намалениот број на пациенти, од денеска се затвораат сите ковид центри на Интерните клиники и во Комплексот Мајка Тереза, ковид позитивни пациенти ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 8 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 142 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела почнува реконструкцијата на штипско инфективно. На одделението веќе три дена нема пациенти. Нема ниту нови приеми, па половина од креветите се ...
| | веќе видена | слични

Пластична хирургија беше еден од Ковид центрите. Тоа беше едно правилно предвидување на минситерот за здравство, бидејќи со следење на целиот развој на растење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 379 ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 142 лица сомнителни и потврдени за Ковид 19 се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните клиники имало ...
| | веќе видена | слични

Модуларната болница кај Инфективна е празна. Веќе неколку дена нема хоспитализирани пациенти поради компликации од корона вирусот. Овие објекти поставени во ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штип вчера ги испиша последните пациенти кои се лекуваа од ковид-19, а новозаболените од денеска ќе се сместуваат само во модуларната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска пред почетокот на лидерскиот Самит на НАТО се сретна со министерот за одбрана на Норвешка, Франк Баке ...
сите 173 | | | веќе видена

Марко Арнаутовиќ се извини за пцовките кои ги имаше кон Алиоски по постигнувањето на голот против Македонија. ЕВРО 2020 Арнаутовиќ наместо да се израдува како ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија и во болниците ширум земјава се лекуваат 586 лица позитивни и суспектни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: