Пандемијата ја покажа ранливоста на индустриите


5 копии
2 копии

Сите економски показатели покажуваат нагорен тренд, економијата оди напред. По цела година, за прв пат во месец март оваа година, во споредба со истиот месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економистите не го делат мислењето на академиците дека треба да се зголемат даноците за да се спаси економијата. За нив ваквата идеја е неразумна кога како што ...
| | веќе видена | слични

Владеачката СДСМ информираше дека по цела година, за првпат во месец март оваа година, во споредба со истиот месец лани, бележиме сериозна стапка на раст на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Добрите и навремени економски политики на Владата предводена од СДСМ и мерките за масовна имунизација на населението даваат резултати Економијата оди напред а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред пандемијата имавме должничко-доверителска криза, која економистите велат дека имала пострашни ефекти од пандемијата. Погледнете го тој период и овој сега, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во рамките на научната конференција на тема „Предизвици на фискалната политика во периодот на пандемијата од ковид-19 и перспективи ...
| | веќе видена | слични

Најлесно е да се зголемат даноците, потешко е да се бориш против сивата економија, вели Зоран Јовановски, Главен советник на Управниот одбор на Стопанска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 474 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата ја покажа ранливоста на индустриите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: