Османи и Џачка реферираа пред министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ


Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот бугарски премиер и лидер на најсилната политичка сила во земјата – ГЕРБ, Бојко Борисов, во седиштето на партијата во Софија, се сретна со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји во седиштето на партијата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување и добрососедство на ЕУ, Оливер Вархеји, во седиштето на партијата. Главниот фокус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Португалското претседателство со ЕУ со засилен ангажман да се деблокира процесот и Македонија да ги отпочне преговорите за членство со Унијата. Денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клучно прашање за регионот и за ЕУ перспективите е односот кон македонскиот национален стратегиски интерес. Македонија, повторно ќе стане „јаболко на раздорот“ ...
| | веќе видена | слични

Кај старите членки на Унијата има замор од проширување. Според нив, имаат проблеми со новите членки внатре и уште повеќе со зголемена конкуренција во светот. ...
| | веќе видена | слични

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Андреа Силвестри, амбасадор на Република Италија во земјата. На состанокот е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протести избија во Бразил. Протести се одржаа во најмалку 44 бразилски градови, а демонстрантите обвинуваа дека половина милион умрени од ковид – 19 е еден вид ...
сите 469 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не е оптимист дека до 22 јуни може да се дојде до решение со Бугарија, а со тоа и до одблокирање на процесот за почнување на преговори на ...
сите 584 | | | веќе видена

Зоран Заев во текот на владеењето покажа дека знае само две работи, да лаже и да краде. Краде во секоја прилика, замислете ги краде граѓаните! Но, зошто тој би ...
сите 284 | | | веќе видена

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен денеска колабираше на теренот за време на мечот против Финска, на Европското првенство, а веднаш на теренот дотрча неговата ...
сите 521 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи и Џачка реферираа пред министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: