10.000 милијарди долари за обновување на светот

Напорите на Г7 за воспоставување западна алтернатива на Кина се соочуваат и со големи пречки. Западните земји немаат централизирана точка за координација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако кинескиот претседател Си Џинпинг ја промовираше во 2013 година, иницијативата на Пекинг „Појас и пат“ (БРИ), насочи стотици милијарди долари во странска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпанските телекомуникациски компании ја поздравија владината одлука, на идните аукции да ги удвојат лиценците за радио фреквенции на 40 години, вклучувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10.000 милијарди долари за обновување на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: