Демонстрации во Чикаго за запирање на израелските напади врз Газа


Многумина од демонстрантите доаѓаат во квартот Бриџвју, каде живее една од најголемите палестински заедници во Чикаго. Стотици демонстранти маршираа по ...
| | веќе видена | слични

Најмалку пет тела на загинати и десетмина преживеани беа пронајдени во Појасот Газа во подземните тунели бомбардирани од израелската армија за време на ...
| | веќе видена | слични

Примирјето меѓу Израел и палестинското движење Хамас во појасот Газа, стапи на силаво 1 часот по полноќ денеска, со што им се стави крај на 11 дневните борби ...
| | веќе видена | слични

Дел од граѓаните го критикуваат брзиот потег, други, пак, велат дека прекинот на огнот бил неопходен и позитивен во интерес на мирот Прекинот на огнот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Израелските власти и Хамас договорија прекин на огнот во појасот Газа, со што беше завршен 11 дневниот конфликт. Израелските воени сили едногласно гласале за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 938 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 237 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 159 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстрации во Чикаго за запирање на израелските напади врз Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: