Путин: Масакрот во Казан е „варварско злосторство“

6 копии
3 копии
3 копии

Палестинско-израелскиот конфликт претставува закана за Русија доколку се развива неконтролирано, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 379 | | | веќе видена

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова го напиша бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, посочувајќи дека нема две ...
сите 588 | | | веќе видена

Покрај Горан Пандев, денеска од репрезентативниот дрес ќе се простат и Иван Тричковски и Крсте Велкоски. Македонија Денешниот меч против Холандија нема да биде ...
сите 282 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 158 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Масакрот во Казан е „варварско злосторство“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: